Kandidáti 2018

Ing. arch. Jan Ritter ml.

41 let, narodil se a žije v Nymburce. Absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze, do roku 2010 byl členem atelieru INBLOK v Praze, následně provozoval vlastní projekční kancelář v Nymburce. Od září 2016 zastává funkci místostarosty města.

Nikdy nebyl členem žádné politické strany. Od roku 2011 do roku 2014 byl členem Komise rozvoje města, následně do roku 2016 jejím předsedou.

S manželkou mají pětiletou dceru a tříletého syna, rád sportuje, cestuje, společensky i kulturně žije a pro radost si hraje třeba na kytaru a občas i violloncello.

Mgr. Ivan Černovský

32 let, narozen ve Slaném, od dětství bydlí v Nymburce, absolvent FF UPa (2011) a FF UK (2012) ve studijních oborech resocializační pedagogika a pedagogika. V profesním životě působí v oblasti sociálních služeb, v posledních letech na pozici ředitele domova pro seniory. Dále se zabývá prací v neziskovém sektoru a lektorskou činností.

Nestraník, nikdy nebyl členem žádné politické strany. V letech 2011-2013 předseda Řídící skupiny komunitního plánování sociálních služeb, od roku 2013 její člen. Od roku 2014 zastupitel města Nymburka.

Ženatý, 1 syn. Svůj volný čas rád věnuje přátelům, sportům, literatuře a svému psovi.

Mgr. Kateřina Vokálová

41 let, manažerka, nymburská rodačka, v roce 2000 absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor anglický jazyk a výtvarná výchova. Od roku 2005 zaměstnána na British Council v Praze na pozici Examinations Services Manager (manažerka zkouškového oddělení).

Nikdy nebyla členem žádné politické strany. Od roku 2014 členka Finančního výboru, od roku 2016 jeho předsedkyně a zastupitelka města Nymburk.

Svobodná, zadaná. Ráda čte, cestuje, poznává nová místa, kultury a krásy přírody a seznamuje s nimi i své děti.

Tomáš Bártl

46 let, podnikatel, nymburský rodák, absolutorium v oboru marketing a management v roce 1995, po absolvování ročního studijního kurzu Komplexní péče o dřeviny v roce 2003 podniká v oboru arboristika.

Nestraník, nikdy nebyl členem politické strany. Od ledna 2011 člen Komise životního prostředí a správy majetku města Nymburka.

Ženatý, má tři syny ve věku 12, 8 a 5 let. Zajímá ho krajinářství a člověk jako krajino-tvůrce a urbanista. Má rád jakoukoli živou formu pohybu, chození, běhání, lezení, lyžování, plavání, „lodění na seekayku“, „bikování“, „snowkitování" .....Do těchto aktivit s radostí zapojuje ženu i své děti.  Věnuje se studiu kaučinku. Na balkoně má mini permakulturní  zahrádku a zajímá ho přírodního stavitelství, … a také rád zdravě a chutně jí.

Radka Plačková, DiS.

41 let, sociální pracovnice, narodila se a žije v Nymburce, absolventka nymburské SZŠ (1995) a VOŠ sociálně právní v Praze, obor sociálně právní činnost (1998), v současné době studuje obor sociální práce na VŠ, pracuje v neziskové organizaci jako sociální pracovnice a koordinátor projektů.

Nestraník, nikdy nebyla členkou žádné politické strany. V letech 2002 - 2006 členka Zastupitelstva města Nymburka, v současné době vedoucí Sociální komise města Nymburka.

Svobodná, zadaná, syn a dcera (17 a 13 let). Aktivně se zajímá o dění ve svém okolí a v komunitě. Volný čas věnuje především rodině a vzdělávání.

Mezi zájmy a záliby patří turistika, cykloturistika, historie, literatura a divadlo.

Ing. Petr Fuss

42 let, státní zaměstnanec, ekonom, žije v Nymburce od roku 2004, v roce 1999 absolvoval Fakultu ekonomiky obrany státu VVŠ PV ve Vyškově na Moravě.

Nestraník, nikdy nebyl členem žádné politické strany. V předchozím období člen finančního výboru města Nymburk, od roku 2018 člen kontrolního výboru města Nymburk.

Ženatý, syn (13 let) a dvě dcery (10 a 7 roků). Mezi záliby patří příroda, zahrádkaření, rybaření a turistika.

Mgr. Kateřina Bínová

44 let, ředitelka jazykové školy, narodila se a žije v Nymburce. Na Pedagogické fakultě Univezity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem absolvovala obor anglický jazyk - literatura a geografie.

Od ukončení studií vyučuje anglický jazyk a od roku 2012 vede v Nymburce jazykovou školu.

Nikdy nebyla členkou žádné politické strany. Od února 2018 jmenována členkou školské rady při Základní škole a Mateřské škole Tyršova Nymburk.

Se svým partnerem má dva syny (5 a 9 let) a spolu s nimi ráda cestuje, baví ji  lyžování, jízda na kole a turistika. Kromě aktivního trávení času s rodinou se věnuje profesnímu vzdělávání v oblasti výuky a studia cizích jazyků.

Ing. Libor Malý

50 let, redaktor-dramaturg, narodil se a žije v Nymburce, v roce 1992 absolvoval VŠST v Liberci, je redaktorem televizního zpravodajství.

Vždycky nestraník.

Ženatý, má dvě dcery. Zajímá se o přírodu, ekologii, turistiku a astronomii.

Ivana Velechovská

54 let, absolventka SEŠ v Liberci, nyní státní zaměstnanec - pracovník kontroly.

Nikdy nebyla členkou žádné politické strany.

Vdaná, matka 4 dětí, v Nymburce žije 18 let. Zájem o přírodu, turistiku, kulturu obecně a jógu.

Motto: „Jedinou cestou ke změně je: ZAPOJIT SE AKTIVNĚ DO DĚNÍ.“

Mgr. Olga Vokřálová

43 let, učitelka, narodila se a žije v Nymburce, absolventka PF JU v Českých Budějovicich a FF OU v Ostravě. 10 let pracovala v cestovním ruchu, v incomingové cestovni kanceláři. Nyní pracuje jako učitelka na 1. stupni v malotřídní škole.

Nestraník.

Vdaná, tři děti.

Momentálně věnuje většinu volného času dětem, baví ji společně s rodinou cestovat. Zajímá se o sportovní a kulturní dění ve městě. Jejím koníčkem je krasobruslení (pomáhá se spoluorganizací krasobruslařského zavodu Nymburská stuha) a španělština, kterou príležitostně vyučuje v jazykové škole.

Jan Kára

26 let, koordinátor vzdělávacích projektů, narodil se a žije v Nymburce, absolvoval Fakultu sociálnách věd na Univerzitě Karlově v Praze.

Je organizátorem kulturních akcí jako slam poetry a festival Jeden svět a Pecha Kucha. Je tajemníkem nymburského petanque klubu, se kterým loňský rok oživili a udržují park na Kostelním náměstí. Současně s klubem organizuje sportovní akce přístupné veřejnosti. Jeho povoláním je koordinace školních vzdělávacích projektů organizace Člověk v tísni a správa sociálních sítí. Vedl například facebookovou kampaň prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi a v minulosti se podílel na kampani Vladimíra Franze. Jeho zálibou je i cestování. V létě roku 2013 došel pěšky z Nymburka na Gibraltar a v roce 2014 se plavil z Nymburka do Děčína na největší české lodi z PET lahví.

Mgr. Eva Černá

54 let, speciální pedagog, poradenský pracovnik v sociální oblasti, profesionální pěstoun, v Nymburce žije 34 let.

Nestraník. Členka školské, kulturní a sportovní komise.

Vdaná, má dvě dospělé dcery a jednu vnučku.

MVDr. Lucie Zatloukalová

41 let, zvěrolékařka, nymburská rodačka, v roce 2002 absolvovala Fakultu všeobecného veterinárního lékařství VFU v Brně. Od roku 2004 provozuje se svým manželem veterinární kliniku v Nymburce.

Nestraník. Je předsedkyní Bytové komise města Nymburka.

Vdaná, má dva syny. Zajímá se o přírodu, zdravý životní styl  a jógu, cestování, památky, divadlo a kulturu.

Richard Marvan

39 let, podnikatel. Od útlého mládí podniká. Jeho práce jej nutí stále se zlepšovat, učit se novým věcem, improvizovat, rozvíjet, zdokonalovat, koukat se kolem sebe. Rád cestuje po naší zemi a sleduje úroveň měst, prostředí a vždy srovnává. Je patrné, že některá města mají ve vedení osoby, které plní více než svůj kariérní profil, ale skutečně posunují město a zejména žití v něm na lepší úroveň. Takové potřebujeme i u nás v Nymburce. Bezprostřední okolí ve kterém se denně pohybujeme má přímý vliv na to jak naladěni budeme a jakou práci odvedeme. Vše souvisí se vším.

Mezi jeho záliby patří výlety s rodinou, procházky v přírodě, ekologie.

Mgr. Ivana Trnečková

53 let, učitelka, v Nymburce žije od roku 1999. Absolventka Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem (1990) a PF UK v Praze (2009).

Nestraník.

Vdaná, 3 děti. Aktivně se zajímá o kulturní život Nymburska, jejím zájmem i povoláním jsou hudba, jazyky a literatura. V současné době vyučuje v ZUŠ B. M. Černohorského Nymburk a na Gymnáziu B. Hrabala v Nymburce. Je sbormistryní Smíšeného pěveckého sboru sv. Cecílie v Poděbradech. Ráda cestuje, čte a věnuje se studiu cizích jazyků.

Vojtěch Zikmunda

26 let, fotograf, narodil se a žije v Nymburce, absolvoval Fakultu Umění a design UJEP v Ústí nad Labem.

Je sekretářem nymburského petanque klubu, se kterým loňský rok oživili a udržují park na Kostelním náměstí. Současně s klubem organizuje sportovní akce přístupné veřejnosti. Pořádá již několik let s uskupením Deep principle audiovizuální večery představující moderní trendy v elektronické hudbě. V červnu touto jedinečnou akcí oživí Pivovarské sklepy pod Panoramou. Věnuje se dlouhodobě rozvoji skateboardingu a volnočasových aktivit pro mladší část populace v Nymburce.

Na profesionální úrovni se věnuje digitální postprodukci, fotografii a grafice. Je součástí týmu v předním reklamním studiu Punctum-images, kde spolupracoval na kampaních pro Škoda auto, Baťa apod.

Mgr. Iva Fábinová

40 let, zakladatelka a učitelka v lesní mateřské škole, rodačka z Opavy, v Nymburce žije od roku 2004. Studovala na Fakultě tělesné kultury a sportu UP Palackého v Olomouci, obor rekreologie. Od roku 2006 se pohybuje v neziskovém sektoru.

Nestraník, nikdy nebyla členem žádné politické strany.

S manželem má tři syny.

Petr Hasan

50 let, bankovní úředník, nymburský rodák, absolvoval Střední průmyslovou školu v Kutné hoře, do roku 1997 pracoval jako programátor, poté nastoupil do ČSOB.

Nestraník, nikdy nebyl členem žádné politické strany. Do roku 2010 člen Kontrolního výboru Zastupitelstva města Nymburka, do roku 2016 předseda Likvidační komise, nyní člen Komise životního prostředí a likvidační komise.

Svobodný, bezdětný. K jeho hlavním zájmům patří příroda a výchova mládeže, proto se již od mládí angažuje v dětských organizacích a následně skautingu, volný čas věnuje také turistice.

Mezi další záliby lze zařadit fotografování, natáčení a literaturu.

Mgr. Zuzana Čepičková

40 let, narozena v Nymburce, středoškolská studia se zaměřením na cestovní ruch, poté studium na Pedagogické fakultě v Liberci obor francouzský jazyk a dějepis.

Stále se pohybuje v oblasti učitelství a cestovního ruchu. Má zkušenosti s organizováním zahraničních projektů ve vzdělávacím i volnočasovém sektoru. Momentálně se specializuje na předškolní pedagogiku s rozšířenou výukou cizích jazyků. Od roku 2000 provozuje s rodinou malý penzion na Zálabí.

Nestraník, nikdy nebyla členem žádné politické strany.

Ivana Semecká

30 let, podnikatelka, vystudovala akademii cestovního ruchu v Kolíně, narozena v Městci Králové, ale svých 30 let žije v Nymburce.

Nestraník, nikdy nebyla členem žádné politické strany.

Zadaná, syn 2 roky. Milovnice sportu a podpory všech dobrých věcí pro rozvoj školních a předškolních aktivit. Svůj čas vkládá do rodiny a přátel. Mezi její zájmy patří cestování, vzdělávání se, četba a společenské akce.

Oldřich Štěpánek

41 let, specialista na kybernetickou bezpečnost, nymburský rodák, absolvent Gymnázia Nymburk, od roku 2000 zaměstnanec Ministerstva zemědělství ČR

Nikdy nebyl členem žádné politické strany. Od roku 2010 do roku 2017 člen Kontrolního výboru města Nymburka.

Ženatý, má sedmiletého syna a tříletou dceru. Tři roky vedl krajskou radu Junáka.

Fotografie kandidátů ve výše uvedeném pořadí neleznete ve fotogalerii. Najetím myší na obrázek se vám zobrazí jméno kandidáta či kandidátky

Fotogalerie