Do kina za architekturou

28. 05. 2015 11:35

17. června 2015 od 18:00, Kino Sokol v Nymburce.

Ve středu 17. června se od 18 hodin uskuteční poslední prezentace a diskuze se studenty ateliéru Architektury A1, Jana Šépky a Mirky Tůmové z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze o návrzích na kulturní dům a o kultuře v Nymburce.

Od 20 hodin bude v kině promítnut za přítomnosti režiséra Benjamina Tučka jeho nový dokument Plán. Film z roku 2014 má podtitul Veřejný prostor, nebo zlatý důl? a sleduje změny, kterými prošel původní Bémův koncept pražského územního plánu, jeho následné zrušení po volbách na podzim 2010 a také vznik nového, tzv. Metropolitního územního plánu. Film odkrývá motivace občanských aktivit, mechanismy komunální politiky a vliv kapitálu na rozhodování o věcech veřejných. Film přes skepsi panující ve společnosti pátrá po upřímnosti idejí, víře v demokracii a po existenci vize, na níž by se dalo stavět. Plán je skvělým odrazovým můstkem k přemýšlení o tom, jakým způsobem rozvíjet naše města.

Ve filmu vystupují: Pavel Bém, Adam Gebrian, Karel Randák, Tomáš Hudeček, Radim Passer, Jan Kasl, Krištof Kintera, Ondřej Kobza, Martin Kontra, Luděk Sekyra, Bohuslav Svoboda, Petr Kužvart, Roman Koucký, Vít Máslo, Richard Biegl, Corrupt Tour a další.

- o filmu --> http://www.csfd.cz/film/382662-plan/
- trailer na youtube --> https://youtu.be/bCC5N1N55hY
- událost na facebooku --> http://on.fb.me/1M5yMhJ