Koaliční dohoda ANO 2011, Nymburských demokratů a TOP 09

30. 10. 2014 07:20

Na základě výsledků voleb do Zastupitelstva města Nymburka, které proběhly ve dnech 10. - 11. října 2014, a následné povolební situace se dohodly politické subjekty - hnutí ANO 2011, Nymburští demokraté a TOP 09 - na povolební spolupráci v období let 2014 - 2018.

Po zveřejnění informace o vzniku menšinové koalice mezi ČSSD, Změnou pro Nymburk a ODS, jsme po následném projednání se zástupci ANO 2011 a TOP 09 vytvořili strategii, díky níž budeme moci systematicky pracovat a pozitivně ovlivňovat život a vývoj v Nymburce a pokusit se i přes odsun do opozice prosadit zásadní body našeho volebního programu. Z tohoto důvodu jsme podepsali koaliční smlouvu mezi hnutím ANO 2011, Nymburskými demokraty a TOP 09, která nám zajišťuje plných devět mandátů při hlasování v zastupitelstvu a tím vysokou míru podpory námi navrhovaných bodů.

Při koaličních jednáních jsme se zároveň domluvili, že se vzhledem k reakci veřejnosti na povolební domluvu mezi ČSSD, Změnou pro Nymburk a ODS, pokusíme nabídnout koaliční spolupráci ČSSD, s podporou pana Ing. Tomáše Macha Ph.D na post starosty, čímž by, dle našeho názoru, došlo k pozitivní změně veřejného mínění a velká část voličů by do budoucna neztratila chuť v Nymburce k volbám vůbec chodit.

Změně pro Nymburk jsme již v této fázi spolupráci nenabízeli a to z několika důvodů. Ihned po volbách již tuto nabídku (tehdy bez zastoupení TOP 09) Změna pro Nymburk dostala a nikterak na to nereagovala. Jejich, poněkud překotná, jednání o koalici s ČSSD a ODS nás utvrdila v tom, že se ideově o žádnou skutečnou změnu pokoušet nechtějí a navíc jejich povolební projevy naznačují výrazně nepředvídatelné jednání. Na rozdíl od nich by pro nás byla ČSSD partnerem, který se ubírá srozumitelně vytyčenou cestou, jejich názory a cíle jsou předem zřetelné a hledání vzájemné shody na jednotlivých krocích vývoje města by mělo být reálné.