Na Ostrov bez schodů

21. 12. 2020 06:30

Náš sen od roku 2017 - lávka přes plavební komoru je hotová!

Vážení přátelé,  

zdraví lidí je zvláště v současné době ústředním tématem každého dne a pro nás pro všechny je nezbytné, abychom o dobrou kondici svého těla i ducha pečovali co nejlépe. Tím základním, co pro sebe můžeme udělat, je pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Máme to štěstí, že nám předkové v Nymburce odkázali nádherné přírodní území, navíc v těsném sousedství centra města – rozsáhlý lesopark Ostrov. A byla by tedy velká škoda, pokud by zůstala tato oblast i nadále špatně přístupná.

V září 2020 však došlo k významnému obratu, když byla otevřena bezbariérová lávka přes plavební komoru. Tento úspěšně dokončený projekt je pro nás, Nymburské demokraty, jedním z řady zadostiučinění, že naše letitá práce pro Nymburk má smysl. Po dlouhá léta se občas publikovaly zprávy o tom, že přes komoru je v plánu mechanická zdvižná lávka. A stejně jako v případě mnoha dalších problémů ve městě se na téma lávky jen příležitostně hovořilo a psalo,ve skutečnosti se s tím ale nedělalo nic.

"Dořešení pohodlného přístupu na Ostrov jsem se snažil opakovaně iniciovat již jako člen komise rozvoje města od roku 2011. Ovšem teprve v letech 2016 až 2018, kdy jsem dostal příležitost se na rozvoji města skutečně přímo podílet, se podařilo připravit konkrétní, použitelné a kvalitní řešení. Projekt byl od začátku připravován tak, aby na něj město získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury," říká tehdejší místostarosta Jan Ritter, který je rád, že alespoň některé jím započaté práce pokračují a jsou dokončovány.

Přejeme si a děláme vše pro to, aby ani další potřebné změny ve městě nebyly přehlíženy a odsouvány, ale aby byly vyřešeny tím nejkvalitnějším způsobem. V souvislosti s lesoparkem Ostrov jsme v roce 2017 zahájili projekt podjezdu cyklostezky pod silničním mostem, tedy můstku přes Staré Labe pod „Kameňákem“, jenž vyústí vedle hospody U Kocoura. Díky tomu se cyklisté i pěší vyhnou přechodu přes velmi frekventovanou silnici.

Přejeme Vám všem hodně síly, abyste toto náročné období zvládali co nejlépe. Snad Vám tato jednoduchá mapa pomůže ve chvílích volna při plánování délky vycházek, kondičního a rekreačního běhu či projížděk na bicyklu.

Vaši Nymburští demokraté

Fotogalerie