Opočenská odvolána

08. 04. 2015 23:23

V nymburské nemocnici se slaví! JUDr. Alice Opočenská končí na postu jednatelky.

08.04.2015 18:59

Po vzájemné dohodě mezi vedením města a nemocnice byla odvolána jednatelka Nemocnice Nymburk, s. r. o. JUDr. Alice Opočenská. Valná hromada přijala její odstoupení ke dni 8. 4. 2015 a schválila na pozici jednatelky Ing. Alenu Havelkovou, která byla doposud členkou dozorčí rady nemocnice.

„Z hospodářského hlediska jsem s prací paní jednatelky Opočenské spokojen, nemocnici dostala do kladných hodnot a velice jí za to děkuji. Důvodem ukončení naší spolupráce jsou názorové rozpory ohledně rekonstrukce pavilonů, které jsou do budoucna pro zařízení zásadní a vleklá komunikační bariéra mezi městem a nemocnicí,“ uvedl starosta Nymburka Ing. Tomáš Mach, PhD.

Operativní reakcí vedení města bylo zvolení nové jednatelky, aby nedošlo k ohrožení chodu nemocnice a zbytečným prostojům v rekonstrukci. „Jejím úkolem bude především zajištění započatých stavebních prací a zároveň v nejbližší době vypsání výběrového řízení na nového jednatele nemocnice,“ dodal starosta. Jedním z prvních kroků nové jednatelky bude obsazení dosud nevyužité pozice ředitele. Tuto pozici bude dočasně zastávat stávající obchodně – ekonomický náměstek Ing. Miroslav Hladílek. Jeho úkolem bude především zabezpečení chodu nemocnice.

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 představí starosta novou jednatelku zaměstnancům Nemocnice Nymburk, s. r. o. a společně je budou informovat o aktuálních a následných krocích. Pro dostatečnou informovanost zaměstnanců nemocnice budou svolávány pravidelné koordinační schůzky.

Autor: Olga Havránková, MěÚ Nymburk

Zdroj....