Rozhovor s Kateřinou Vokálovou

05. 10. 2014 17:47

Přečtěte si, co si o Nymburce myslí Kateřina Vokálová, sedmatřicetiletá manažerka, která je momentálně na mateřské dovolené. Kandidátka s číslem tři je jednou z devíti žen v našem sdružení.

Proč kandidujete do zastupitelstva?

Původně to bylo dílem náhody. Vždy jsem se o Nymburk a dění ve městě zajímala, ale své připomínky a postřehy jsem si nechávala pro sebe v domnění, že by nikoho nezajímaly. Potom jsem se dostala k Nymburským demokratům a byla jsem fascinována jejich zaujetím, znalostmi a přehledem o městě.  V neposlední řadě i tím, že mě jako nováčka od samého začátku respektovali a mým názorům naslouchali. Dali mi příležitost a já ji chci využít.

Co pro Vás město Nymburk znamená?

Nymburk je moje rodné město. Žila jsem zde většinu života a nyní zde vychovávám své děti. Chtěla bych, aby žili v bezpečném, čistém a krásném městě, na které budou hrdí a do kterého se budou vždy rádi vracet stejně jako já.

Čeho si v Nymburce vážíte, co se Vám líbí, na co jste hrdá?

Máme mnoho krásných míst, na která vodím své přátele odjinud a jsem vždy pyšná, když je uznale obdivují - hradby, Ostrov, kostelní náměstí a hlavně stezka podél Labe. Líbí se mi, že Nymburk postupně ožívá. Především zásluhou majitelů restaurací a kaváren a nadšenců, kteří organizují mnoho kulturních či sportovních akcí pro širokou veřejnost včetně dětí. Zaslouží si můj velký obdiv.

Co Vám v Nymburce vadí, překáží, co Vás ve městě trápí?

Máme řeku a mít řeku je privilegium, kterého si málo vážíme a málo využíváme jeho potenciálu. Líbil by se mi systém služeb a atrakcí na řeku navázaný, který by přilákal více lidí nejen z města, ale i výletníků a turistů. Líbil by se mi funkční přístav, herní prvky okolo, více laviček a krytých posezení se stolky, kvalitní povrch cyklostezek, kavárny s posezením na mole, místo pro pétanque, půjčovna lodiček a šlapadel a hlavně plovárna. To je zatím bohužel jen utopie. Věřím, že postupně k tomu dospějeme a vyrovnáme se podobným městům v Evropě.

Co jako zastupitelka hodláte pro Nymburk a Nymburáky vykonat?

Pro mě je zásadní, aby měl každý obyvatel bez výjimky ve vedení města oporu a zastání. Není možné, aby občané cítili bezmoc a museli používat donucovací prostředky k tomu, aby si jich konečně někdo všiml. Chtěla bych navrhnout postup, díky kterému by toto bylo zajištěno. Žádný problém není tak malý, aby byl smeten ze stolu. Nikdo z vedení města není tak velký, aby si to mohl dovolit.