Rozšíření PID

24. 02. 2017 16:00

Nymburk bude od března 2017 součástí Pražské integrované dopravy

K termínu 26. 3. 2017 dojde k rozšíření Pražské integrované dopravy na Nymbursku, konkrétně do oblasti mezi Poděbrady, Nymburkem, Vlkavou, Pečkami, Sadskou, Milovicemi a Lysou nad Labem. Nová linka PID vyjede také přes Loučeň do Seletic.

Tyto autobusy mají v rámci svých tras několik zastávek v Nymburce. Při svém dojezdu budou tak zároveň plnit i funkci městské hromadné dopravy pro naše město. Vzhledem k počtu a frekvenci těchto autobusových spojů se tak stane MHD celodedenním prakticky využitelným způsobem dopravy po městě a zejména ve vazbě na vlakové spoje. Pro řadu lidí, kteří dosud dojížděli k vlaku automobilem, by se toto mělo stát pohodlnější a levnější alternativou. Většinou totiž dlouze hledají místo na zaparkování a pak svými odstavenými vozidli značně zatěžují oblast v okolí nádraží. Dalším velkým přínosem zařazení do PID je možnost využití jedné jízdenky pro autobus i vlak až do Prahy a zpět.

Dosud využíval nymburské autobusové spoje MHD velmi malý počet lidí, téměř výhradně seniorů. I pro ně bude tato změna přínosným rozšířením dopravních služeb.

Více https://ropid.cz/integrace-nymbursko-2017/

Setkání nad integrací veřejné dopravy se uskuteční 15. března 2017 v 18 hodin v malém sále Obecního domu.

Fotogalerie