V kině se debatovalo s občany o stávající i nové lávce

22. 03. 2018 07:51

Zástupci vedení města se 20. března sešli s občany a debatovali o zavřené pěší lávce přes Labe. Rada města včera na svém jednání schválila i některé kroky o kterých se na besedě mluvilo.

V úterý 20. 3. 2018 se v kině Sokol konala beseda zástupců města s občany na téma zavřené pěší lávky přes Labe. Na setkání dorazil i jednatel z firmy PONTEX, s.r.o., Ing. Milan Kalný, který objasnil zásadní technické údaje o lávce v Nymburce i o zřícené lávce v Pražské Troji. Rada města Nymburk včera projednala a schválila další kroky v řešení obtížné situace se zavřenou lávkou.

Na základě včerejší debaty město zahájilo jednání se Sborem dobrovolných hasičů města Nymburka o využití hasičského vozu bez úplaty, který by sloužil k přepravování osob přes silniční most.

Rada rovněž rozhodla ve spolupráci s Odborem rozvoje a investic zadat studii proveditelnosti na provizorní lávku přes Labe, která by byla umístěna v takové pozici, aby neomezovala sanaci silničního mostu, demolici stávající lávky a ani realizaci lávky nové. Radní se také shodli na dalším postupu a preferenci vybudování nového cyklopěšího přemostění (výstavba nové lávky).

(viz Tisková zpráva)

 

Pro občany, kteří se nemohli zúčastnit tohoto setkání, zde videozáznam:

00:00 – 04:20 ÚVOD

04:20 – 31:30 REKAPITULACE VÝVOJE OD PÁDU LÁVKY V TROJI

31:30 – 56:00 ODBORNÁ PREZENTACE – TECHNICKÉ PODROBNOSTI PROBLÉMU

od 56:00 dále DEBATA