Zachránci nebo pokrytci?

30. 03. 2015 19:46

V minulém týdnu asi nejen nás velice překvapil obsah tiskové zprávy na webových stránkách města Nymburk s názvem “Nymburská nemocnice si udržuje náskok, i díky podpoře kraje a ministerstva zdravotnictví”.

Po přečtení tohoto článku musí s nejvyšší pravděpodobností téměř každý nezasvěcený člověk jásat radostí, jak jsme zase o krok dále (třeba jako v případě rekonstrukce nádraží, či řešení kauzy AZOS). V nás se po přečtení vzbudilo úplně něco jiného, vzpomínka na Okudžavův citát" "Někdy mám chuť křičet, ale brání mi v tom slušné vychování."
Proč bychom měli mít chuť křičet? Vždyť nemocnici se podle oficiálních informací radnice daří, má dobré vedení, podporu kraje, ekonomizovaný provoz pochválený samotným ministrem. Hotový ráj na zemi, chlouba města dlouhodobě piplána jejími zachránci.

A proč ne zachránci, ale pokrytci? Pokrytectví sice není přesně vymezitelné, ale v určitém významu může mimo jiné znamenat, že určité názory na stejnou věc se liší, podle toho komu jsou právě sdělovány. V tomto případě se jedná o věci sdělované prostřednictvím médií občanům, nebo na druhou stranu toho, co zažívají a dozvídají se zastupitelé na tzv. pracovních jednáních zastupitelstva, která jsou jak jinak než neveřejná.

Škoda, že se veřejně nemluví o doslova zpackaném průběhu rekonstrukce některých pavilonů nemocnice. Původní rekonstrukce se sice prodlouží, ale bude o to dražší. Nebo o opakovaných výzvách OS České lékařské komory v Nymburce, které upozorňují na možné negativní dopady na úroveň poskytované péče způsobené podnájmem pavilonu H. Na nespokojenost zaměstnanců nemocnice, kteří se však veřejně v některých případech bojí mluvit, nebo o příčinách odstoupení předsedů dozorčí rady Nemocnice Nymburk, s.r.o. Nakonec slyšíme, že si udržujeme náskok, nevíme sice jaký (snad v politickém kapitálu?), před kým (snad před nemocnicí v Městci Králové, na kterou je v článku lehká narážka?), ani v čem (snad v míře podávaných dezinformací).

Vám se nechce křičet?!

Více i v Nymburském deníku.