Zpráva o povolební situaci ze strany Nymburských demokratů

14. 10. 2014 22:52

Vážení přátelé, příznivci a voliči našeho volebního uskupení. Dovolujeme si vás stručně informovat o naší povolební situaci a jejím vývoji.

Naší prioritou v povolebním vyjednávání bylo domluvit si takové podmínky, které by byly v souladu s naší filozofií a umožnily nám dostát předvolebním slibům.

Proto jsme ihned, kdy byl znám výsledek voleb, nabídli spolupráci Změně pro Nymburk a hnutí ANO 2011 s uznáním vítěze voleb, pana Fojtíka, na místo starosty. Tato nabídka zůstala ze strany pana Fojtíka bez odezvy a z tisku jsme se vzápětí dozvěděli, že jeho přirozeným partnerem je ČSSD.

Další variantou pro nás tedy byla koalice s ANO 2011, ČSSD a TOP 09, kde jsme byli ochotni podpořit jako starostu pana Macha.

Obě tyto varianty se nám jevily jako logická východiska pro práci na realizaci našeho programu, mj. na transparentnosti radnice a větší informovanosti občanů, což jsou jedny z priorit jak Nymburských demokratů, tak ANO 2011 a TOP 09. Bohužel ani na tuto nabídku jsme neobdrželi žádnou jasnou odpověď, kterou jsme tentokrát očekávali ze strany pana Macha.

V neděli nám Změna pro Nymburk a ČSSD nabídly spolupráci v trojkoalici, kde nám bylo nabídnuto jedno křeslo neuvolněného radního. Účast v koalici bez postu místostarosty byla pro nás nepřijatelná, neboť náš personální potenciál a zájem o práci ve prospěch města by byl neodůvodnitelně omezen. A dle našeho názoru jsme na tento požadavek měli v takovéto sestavě legitimní nárok i vzhledem k výsledku voleb.

Návazné jednání obou těchto subjektů vedlo ke stávající podobě koalice bez Nymburských demokratů. K takovéto podobě složení vedení města máme zásadní výhrady.

Nymburští demokraté